Rodzaje zakładów

Artykuł ten przeznaczony będzie dla poczatkujących graczy, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w zakładach bukmacherskich. Z miesiąca na miesiąc bukmacherzy uatrakcyjniają ofertę, aby przyciągnąć na swoją stronę jak najwięcej graczy i robi się już tego naprawdę sporo. Na najciekawsze zdarzenia do wybory jest ok.200 kombinacji, także jest w czym wybierać.  Poniżej krótko omówię podstawowe i  najczęściej wybierane opcje, aby stały się one bardziej zrozumiałem dla świeżo upieczonych bukmacherów 😊

Wynik meczu 1 X 2

Podstawowy wybór każdego meczu 1 oznacza wybraną gospodarza X to remis 2 wygrana gości. U niektórych bukmacherów symbol X może być zastąpiony 0. Zakład dotyczy regulaminowego czasu gry (piłka nożna, hokej, koszykówka). Dla dyscyplin, które remisem skończyć się nie mogą do wybory będzie opcja 12 (gospodarz lub gość ) np. siatkówka, tenis ziemny, walki lub coraz bardziej popularny e-sport.

Zwycięzca 

Najczęściej spotykane przy meczach pucharowych (Liga mistrzów, liga Europy bądź krajowy puchar). W odróżnieniu od zakładów 3 drogowych 1X2 dogrywka i ewentualne karne mają znaczenie. Spotkamy się również u niektórych bukmacherów z terminem „awans” jest to to samo. Innymi słowy typujemy kto przejdzie do następnej rundy.

Podwójna szansa

Inaczej tzw. „podpórka”. Jest to zakład złożony z dwóch podstawowych opcji.

1X – wygrywamy w przypadku wygranej gospodarzy bądź remisu. Zakład będzie przegrany tylko w przypadku wygranej gości.

X2- jest to przeciwieństwo zakładu powyżej wygrywamy, gdy padnie remis lub wygrają goście. Przegrywamy w przypadku, gdy mecz wygrają gospodarze.

12- wygrana którejkolwiek z drużyn daje nam zwycięstwo. Przegrywamy w przypadku meczu zakończonego remisem. Opcja ta jest  trochę rzadziej używana niż dwie pierwsze propozycje.

Poniżej/Powyżej

Popularny Under/Over 😊 Zakład ten dotyczy najczęściej liczby goli, punktów, gemów. W bardziej popularnych meczach do wyboru mamy dodatkowe opcje w postaci rzutów rożnych, kartek posiadania piłki, fauli, zbiórek, asów serwisowych itp. itd. jest tego mnóstwo.

Zakład poniżej wygrywamy gry w meczu będzie jeden lub dwa gole. Wynik bezbramkowy również daje nam wygraną. Gdy zdecydujemy się zagrać powyżej każdy wynik w dowolnej kombinacji, w którym będzie co najmniej 3 gole będzie dla nas na plus. Nie ma znaczenia, która z drużyn zdobędzie ile goli, punktów czy gemów.

Opisałem najpopularniejszą linie 2.5 . Mechanizm przy liniach 1.5 , 3.5 , 4.5 jest dokładnie taki sam, oczywiście adekwatnie do linii goli ( kartek, rożnych , fauli itp. Itd.) musi być odpowiednio więcej lub mniej w zależności, którą linie wybierzemy. Myślę, że jest to sprawa oczywista dla każdego.

Handicap

Krótko mówiąc polega na dodaniu goli, punktów, gemów jednej z drużyn. Służy to do „wyrównania” szans słabszej drużyny. Występuje przeważnie w meczach z wyraźnym faworytem. Jest to dość rozbudowane zagadnienie dlatego zdecydowałem się opisać go w osobnym artykule.

Zakład bez remisu

Remis = zwrot , DNB jak zwał tak zwał 😊 W przypadku remisu zawarty zakład rozliczany jest po kursie 1.0 ( bukmacher oddaje stawkę ). Zakład ten dotyczy meczy, w których możliwy jest wynik remisowy. U niektórych bukmacherów spotkamy też coś takiego jak handicap azjatycki 0:0, jest to to samo. Bardzo dobra opcja dla graczy unikających większego ryzyka, grających w sposób bezpieczny. Zakład ten często też wykorzystywany jest w grze „live” grając na faworyta który stracił bramkę w początkowej fazie meczu. Początkowy kurs w większości przypadków jest mało atrakcyjny natomiast po stracie gola gdzie czasu jest jeszcze sporo rośnie. A wtedy już „kusi” 😊

BTTS

Zakład ten u polskich bukmacherów  to nic innego jak „obie drużyny strzelą gola”. Wynik minimum 1-1 daje nam wygraną pozycje. Jeżeli spodziewamy się dużej ilości bramek w meczu ciekawą alternatywa będzie zagranie obie drużyny strzelą gola /+2.5. Aby taką pozycje rozliczyć na plus w meczu musi paść minimum 3 bramki przy czym każda drużyna musi mieć minimum jedno trafienie. Krótko mówiąc 2-1( lub jakikolwiek inny wyższy)  dla którejkolwiek drużyny nam wystarczy.

Są to najbardziej popularne i najczęściej wybierane zakłady przez graczy. W części drugiej przedstawię Ci kilka kolejnych opcji do wyboru .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × five =