Jak wybrać bukmachera

Jak wybrać pierwszego bukmachera ? Otóż nie jest to, wbrew pozorom, wcale takie łatwe. Branża bukmacherska rozwija się bardzo szybko, dynamika zmian jest tu znacząca, dlatego nie da się jednoznacznie stwierdzić kogo wybrać. Docelowo powinniśmy mieć kilka kont, natomiast pierwszy buk na start będzie to raczej kwestia gustu, każdy ma inny- jednemu będzie się grało lepiej na fortunie drugiemu na forbecie, a ktoś inny będzie wolał sts, betfan lub betclick . Bukmacherzy tak często prześcigają się w różnych promocjach, że nawet jeśli wskazałbym teraz jednego z nich, za tydzień mogło by już nie aktualne i wtedy odpowiedział bym Ci inaczej. Najlepszy bukmacher to taki, którego oferta spełnia Twoje indywidualne potrzeby. Czym się w takim razie sugerować ? Na jakie elementy zwrócić uwagę? Przeczytaj poniższy tekst, powinien nieco Ci ułatwić pierwszy wybór.

  1. Czy działa legalnie ?

W kwietniu 2017 roku świat bukmacherski wywrócił się do góry nogami. Przed tą datą w Polsce działało kilkadziesiąt firm i zdecydowana większość płaciła podatki poza granicami naszego kraju. Królował bet365, który bił wszystkich na głowę swoja ofertą oraz Betfair największa giełda zakładów, gdzie można było zarówno obstawiać jak i handlować kursami (trading). Niestety po 1 kwietnia 2017 wszystko uległo diametralnej zmianie. Oczywiście jak to zawsze bywa – na gorsze. Legalnie można było obstawiać już tylko w firmach, które uzyskały licencje i dostosowały się do surowych wymogów podatkowych. Opodatkowanie znacznie utrudnia grę, chociażby gra  tzw. surebetami jest w tym momencie praktycznie niemożliwa. Wyżej wymienione dwie firmy i wiele innych zwinęły interes z Polski bez możliwości rejestracji po dacie 1.04.2017. Przez trzy lata na rynku pojawiła się jednak znaczna ilość firm i naprawdę jest już w czym wybierać, dlatego Ty też graj u legalnego bukmachera. Najważniejsza jest bezpieczeństwo Twoich pieniędzy a to w 100% gwarantuje Ci bukmacher znajdujący się na liście legalnych bukmacherów w Polsce.  Nie narazisz się także, na ewentualne konsekwencje prawne. W większość firm można już grać bez podatku jeżeli spełnimy wymagane warunki a te wcale nie są ciężkie (np. kurs ako 2.0, kurs minimalny na kuponie 1,3 i minimum 3 pozycje, happy hour itp.) dlatego nie ma sensu ryzykować grając na nielegalnych stronach. Czy czasy gry bez podatku wróci? hmmm bukmacherzy nie będą się rwać do tego, aby brać podatek na siebie z wiadomych względów 12%, to bardzoo bardzooo dużo jednak wystarczy jedna nowa firma, która wprowadziła by to w życie a wtedy reszta chcąc dotrzymać jej kroku musiała by się do tego dostosować. CZEKAMY 😊

  • Czy bonus powitalny jest „realny”

Przed skorzystaniem z bonusu przeczytaj dokładnie regulamin i oceń czy jesteś w stanie faktycznie z tego skorzystać. Największą uwagę zwróć na warunki obrotu, ciężko będzie Ci obrócić bonusem np. 10 razy po kursie min. 3.0 gdzie jeszcze minimalny kurs zdarzenie to np.1.8. Wybierz bonus realny tak, żeby maksymalnie z niego skorzystać. Są bukmacherzy, którzy oferują więcej niż jeden wariant bonusu i sam decydujesz, z którego korzystasz. Najczęściej są to bonusy od depozytu i tzw. cashback (zakłady bez ryzyka, stawiasz pierwszy zakład za całą kwotę depozytu w przypadku przegranej dostajesz zwrot stawki) Każdy lubi dostać coś darmowego, jednak musimy być czujni firmy bukmacherskie to nie instytucje charytatywne. Za darmo nic nie ma i na pewno nie będą nam ułatwiać zarabiania ICH pieniędzy.

  •  Aplikacja mobilna

Bukmacher bez aplikacji mobilnej to tak jak samochód bez klimy. Da się jeździć, ale trzeba się napocić 😊 Zdecydowana większość ma już swoje aplikacje, dlatego tutaj trzeba sobie wybrać pod siebie bo to, że komuś podoba aplikacja X, nie oznacza, że będzie się podobać innym. Szczególnie przydatna sprawa, gdy decydujemy się zagrać jakiś mecz „na ostatnią chwile”, ponieważ nie ma możliwość odpalenia laptopa bo np. stoimy w korku, czekamy w kolejce do lekarza lub po prostu jesteśmy poza domem. Sam od długiego już czasu porzuciłem laptopa na rzecz telefonu. Wydaje mi się, że macie podobnie 😊 Jest wygodniej i szybciej. Po prostu.

  • Wysokość kursów

Co z tego, że oferują nam grę bez podatku, gdy po zrobieniu kuponu przy takiej samej stawce mamy mniejszą wygraną niż u innego grając „z podatkiem”. Tak jest, niektórzy bukmacherzy celowo zaniżają kursy liczą, że dasz się złapać na ich marketingowe haczyki grania u nich bez podatku. Jednak tu też na nic zda się szukanie reguł. Każdy bukmacher ma inną marże na inne dyscypliny,rynki dlatego nie da się jednoznacznie stwierdzić, że u jednego bukmachera zawsze można więcej wygrać a drugi zawsze na nas przycina. Pomocne mogą okazać się tu porównywarki kursowe. Są one ogólnodostępne po wpisaniu w google wyskoczy Ci ich mnóstwo.  Na początek jednak zrób sobie kilka porównań „na sucho” szczególnie w tych dyscyplinach, na których docelowo masz zamiar grać i wybierz sobie tego, w którym statystycznie wychodzi najlepiej.

  • Wpłaty/wypłaty

Możliwość wygodnego i przede wszystkim szybkiego dokonywania wpłat i wypłat jest bardzo istotnym elementem w wyborze bukmachera. Tutaj praktycznie problemów nie ma oczywiście po ówczesnym zweryfikowaniu konta. Wpłaty dokonać możemy dokonać szybkimi transferami bankowymi lub kartą. Sam osobiście korzystam z Blika 6 cyfrowy kod generowany z aplikacji bankowej. Coraz więcej bukmacherów dopuszcza także opcje wpłaty e-portfelem ( skrill, neteller) jednak tutaj jeszcze chwile czasu upłynie zanim stanie się to standardowa opcją. U legalnego bukmachera, w niektórych firmach wypłaty są już do godziny na koncie. Jak jest tak u wszystkich nie wiem, potwierdzić natomiast mogę betfan, forbet, betclick, sts tu jest tak na pewno. Z racji ciągle rosnącej konkurencji czasy celowego przetrzymywania wygranych na koncie gracza się skończyły i nikt nie pozwoli sobie na to, aby tracić klienta w tak głupi sposób dlatego pewnie niedługo i wypłaty w 15 minut staną się normą u każdego.

  • Obsługa klienta

Kolejną ważną kwestią jest obsługa klienta. Bardzo duża przewagą jest posiadanie infolinii a jeszcze większą czatu online. Może zdążyć się tak, że pojawią się problemy przy rejestracji, aktywacji bonusu, czy rozliczenia zakładu. Większość rzeczy będziemy chcieli załatwić „na już” . Wyobraź sobie teraz kontakt mailowy, gdzie po wysłaniu formularza pojawia się komunikat „ wkrótce się z Toba skontaktujemy” a Ty siedzisz i czekasz i czekasz, odpowiedź przyjdzie za 2 dni a mecz, na którym miałeś plan zarobić już dawno się skończył.

Warto wziąć to pod uwagę ten punkt przy wyborze bukmachera. Będzie potrzebne szczególnie na początku.

  • Oferta zakładów

Przy wyborze bukmachera musimy określić, która dyscyplina będzie przez nas  typowana najczęściej. Wybrany przez nas bukmacher powinien mieć dużą ilość rynków na dany mecz. Jeżeli będziemy typować w większości piłkę nożną to takie opcje jak: rzuty rożne, kartki, zakłady łączone itd. powinny znajdować się w każdym meczu. Dzięki temu dużo łatwiej będzie nam skonstruować odpowiedni kupon a z danego meczu wybrać najbardziej prawdopodobną opcje. Szeroka oferta w połączeniu z dobrymi kursami – to jest to czego właśnie szukamy 😊

Każdy bukmacher ma swoje mocne i słabsze strony. Ideału nie ma. Sprecyzuj swoje potrzebny i wybierz tego, który najbardziej spełnia Twoje oczekiwania zarejestruj się i zaczynaj ! Pamiętaj wybierz któregoś z listy legalnych bukmacherów. Co gdy znajdziesz lepsze kursy, któregoś dnia np. w fortunie czy sts ? Zawsze możesz wdepnąć do punktu stacjonarnego i tam puścić swoje typy. To też ma swój klimat (przyznam się, że sam tak czasem robię ze względu na sentyment do starych czasów i drukowanych kuponów) 😊

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 + 9 =